Kartal Kanadını Açtığında pdf indir

tarafından
4
Kartal Kanadını Açtığında pdf indir

Mavrato köyünün hayalperest çocuğu Süleyman’ın en çok istediği şey küçüklüğünden beri sevdiği Melek’le evlenmektir. Geç olur, güç olur ve sonunda muradına erer. Süleyman gündüz tarlasında çalışacak, geceleri Melek’i sevecek ve kocaman bir aile kuracaktır. 
Hiç hesapta yokken askerlik kapıyı çalar. Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte köylünün alıştığı, bildiği düzen değişmektedir. “Üç yıl geçer” deyip askere gider ve Balkan Harbi’nin tam göbeğine düşer. Neye uğradığını şaşıran Süleyman, mucize kabilinden hayatta kalır ama sırada Cihan Harbi vardır. 
Kahramanımız milyonlarca Osmanlı askeri gibi cepheden cepheye gezer. Önce Çanakkale, ardından Kafkas ve en son Filistin cepheleri… Düşman süngüsü, kurşunu, bombası ve açlıkla, hastalıklarla cebelleşen Süleyman için gerçek, elindeki mavzerden bellidir. Rüyalar ise başka söyler: Kâh göklerin yücesindeki kartal olur, kâh yerin dibindeki yılan!
Kartal Kanadını Açtığında yoğun araştırmaya dayalı, destansı bir roman… Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemini ve savaşın gerçek yüzünü bir Anadolu köylüsünün gözünden anlatan güçlü ve etkileyici bir roman.
 

Kartal Kanadını Açtığında isimli 640 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Uçar tarafından yazılmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Seni Çok Bekledim pdf indir başlıklı makalemizde Seni Çok Bekledim indir, Seni Çok Bekledim oku ve Seni Çok Bekledim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kartal Kanadını Açtığında pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.