Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı pdf indir

tarafından
24
Kaygı Yönetimi  Becerileri  Çalışma Kitabı pdf indir

Bu çalışma kitabı kaygı ile mücadele edenler için benzersiz bir kaynaktır. Kitap, kaygının temel semptomlarını hedef alan, güncel ve kanıta dayalı bilgi ve tedavi stratejileri içeriyor. Kaygı bozukluklarının tedavisinde dünyaca ünlü araştırmacı klinisyen Stefan Hofmann tarafından yazılan Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı, süreğen kaygının temel nedenleriyle başa çıkmak üzere modüllere dayalı, adım adım yönergeler ortaya koyuyor. Okuyucular vaka örneklerini, karmaşık olmayan çalışma sayfalarını ve basit açıklamaları, kaygı üzerine yazılan çok sayıda kendine yardım kitabından farklı ve oldukça rahatlatıcı bulacaklar.
—David A. Clark, PhD, Kanada’daki New Brunswick Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Emeritus Profesör ve The Anxious Thoughts Workbook kitabının yazarı
 
Kitabın genel çerçevesi kaygının bilişsel davranışçı modeline dayanmaktadır. Bu model on binlerce kaygılı hasta üzerinde onlarca yıllık araştırmalarla desteklenmektedir. Model bize düşüncelerin, davranışların ve fiziksel duyumların, bizi kapana kısılmış gibi hissettirebilecek kısır bir anksiyete döngüsü yaratmak üzere birbirleriyle nasıl etkileşime girdiklerini göstermektedir. Bilişsel davranışçı model, bu üç kaygı bileşeninden birini hedef almaya yönelik stratejiler içeren modüllerle birlikte kitabın geri kalanı boyunca öğretilen beceriler için bir çerçeve görevi görür.
— Dr. Judith S. Beck  – Beck Enstitüsü Direktörü
 

Kaygı Yönetimi Becerileri
Çalışma Kitabı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Stefan G. Hofmann tarafından yazılmış ve APAMER yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslami Psikanaliz ve Psikanalitik İslam pdf indir başlıklı makalemizde İslami Psikanaliz ve Psikanalitik İslam indir, İslami Psikanaliz ve Psikanalitik İslam oku ve İslami Psikanaliz ve Psikanalitik İslam pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaygı Yönetimi Becerileri Çalışma Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.