Kedi Gezegeni (Ciltli) pdf indir

tarafından
5
Kedi Gezegeni (Ciltli) pdf indir

Kedi Gezegeni Çin edebiyatının en önemli ve en ünlü karşı-ütopyacı eseridir. Eser ilk kez Xiandai dergisinde Ağustos 1932 ile Nisan 1933 arasında tefrika edilmiştir. Lao She karamsar, karanlık, keskin mizahıyla uzay gemisi Mars’a düşen kahramanının, Kedi İnsanlar ve hızla uçuruma ilerleyen kültürleriyle karşılaşmasını anlatır. Kedi Ülkesindeki siyasi çalkantıları, yozlaşmış kurumları, her şeye kayıtsız, umudunu yitirmiş, çürümekte olan “büyülü yaprak” bağımlısı toplumu yer yer acı verecek ölçüde gerçek bir mizahla resmeder. Kedi Gezegeni bu karamsar, kasvetli havası yüzünden ülkesinde eleştiriler alsa da birçok yabancı dile çevrilmiş, Çin dışında da büyük ilgi görmüştür. Yazarın ülkesinde yaşanan dönemin başarısızlıklarına bir tepki olduğunu söylediği, “bir tür deney” olarak tanımladığı Kedi Gezegeni, Lao She’nın dünya edebiyatının en önemli karşı ütopyacılarından biri olarak anılmasını sağlamıştır. Kedi Gezegeni özgün dili Çinceden yapılan çevirisiyle Türkçede ilk kez yayımlanıyor.
 

Kedi Gezegeni (Ciltli) isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Lao She tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yanan Tanrı / Haşhaş Savaşı 3 (Karton Kapak) pdf indir başlıklı makalemizde Yanan Tanrı / Haşhaş Savaşı 3 (Karton Kapak) indir, Yanan Tanrı / Haşhaş Savaşı 3 (Karton Kapak) oku ve Yanan Tanrı / Haşhaş Savaşı 3 (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedi Gezegeni (Ciltli) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.