Kedi Gözü pdf indir

tarafından
4
Kedi Gözü pdf indir

“Kötüysen kadın ressamsın. Yoksa yalnızca ressamsın.”
 
Elaine Risley, retrospektif sergisinin açılışı için gittiği Toronto’da geçmişiyle yüz yüze geliyor.  Acılarından güç devşirdiği geçmişi karşısında şimdi: Okulda ona nasıl olması gerektiğini söyleyen kız arkadaşlarının zorbalığı, güzel, kusursuz ve hanım hanımcık olmayı öğreten kadın dergileri, ona hep sınırları gösteren ailesi… Oysa Elaine ressam olmak, dünyayı anlamlandırmak istiyor. Fırçasıyla kadınlar için çizilen bütün sınırları bozmak istiyor. Ona yapamayacağını söyleyen dünyayı karşısına almak, aşkı da bedenini de deneyip yanılarak, acı çekerek keşfetmek istiyor. 
 
Margaret Atwood, Kedi Gözü’nde  SANATÇININ GENÇ BİR KADIN OLARAK PORTRESİ’ni olağanüstü bir derinlikte çiziyor. 
 
 
 
Yazar Hakkında
Margaret Atwood, Kanadalı şair, yazar, eleştirmen, denemeci, feminist ve çevre aktivisti.
Özellikle “ütopya” ve “distopya” kavramlarını birleştirerek “üstopya” adını verdiği kendine özgü bilimkurgu türündeki romanlarıyla tanındı. Kör Suikastçı (Man Booker Ödülü), Tufan Zamanı, Antilop ve Flurya, Damızlık Kızın Öyküsü, Nam-ı Diğer Grace, Cadı Tohumu, Kalp Gidince, DelliÂddem, Evlenilecek Kadın ve Âdem’den Önceki Yaşam gibi romanları Türkçede de yayımlandı.
Atwood, 2017’de Alman Kitap Basım ve Yayıncıları Derneği Borsa Birliği tarafından verilen Barış Ödülü’ne layık görüldü.
 

Kedi Gözü isimli 440 sayfadan oluşan kitap ; Margaret Atwood tarafından yazılmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 05.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kedi Gözü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.