Kelai / Siyerin Öncüleri 24 pdf indir

tarafından
8
Kelai / Siyerin Öncüleri 24 pdf indir

Allah sevgisini kazanmanın en yüce yolu Resûlullah’ı (sas) sevmektir. Bu yüzden Resûlullah’a duyulan sevgi ve ilgi, tarih boyunca müslümanları siyere dair çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Hz. Peygamber’in (sas) hayatını ve şahsiyetini konu edinen bu çalışmalar, İslâm tarihinin her döneminde varlığını muhafaza etmiştir. Pek çok âlimin katkısı ile zaman içerisinde zengin bir siyer literatürü teşekkül etmiştir.

Siyerin Öncüleri serisi bu çalışmaları kaleme alan âlimlerden bir demeti sizlere sunmayı hedeflemektedir. Seçilen kırk kişi, ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in hayatını en ince ayrıntılarıyla bize sunma gayretini temsil eden kişilerden oluşmaktadır. Asırlara yayılan örnekler, her dönemde siyer yazımının farklı bakış açılarıyla daima canlılığını…
 

Kelai / Siyerin Öncüleri 24 isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Esra Otman tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 27.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mezhep Meselesi ve Fıkhi İhtilaflar pdf indir başlıklı makalemizde Mezhep Meselesi ve Fıkhi İhtilaflar indir, Mezhep Meselesi ve Fıkhi İhtilaflar oku ve Mezhep Meselesi ve Fıkhi İhtilaflar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelai / Siyerin Öncüleri 24 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.