Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji pdf indir

tarafından
5
Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji pdf indir

Geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren geliştirilen Genel Görelilik, Kuantum Mekaniği gibi kuramlar, evreni bir bütün olarak inceleyen bilim dalının (kozmoloji) doğmasını sağladı. Ancak günümüz bilimsel kozmolojisi, bütüncül bir evren modeli ortaya koyamamaktadır. Bunun temel sebebi Kuantum Mekaniğinin süreksizlik ve ihtimaliyeti esas alırken, Genel Görelilik Kuramının süreklilik ve determinizme dayanmasıdır. Elinizdeki kitaptaki temel fikir, günümüzde bütüncül bir evren modeli oluşturma yolunda geliştirilen birleşik kuramların, sadece madde ve kuvvetlerin değil uzay-zamanın da süreksiz (discrete) yapıda olması gerektiği iddiasının geçmişte İslam kelamcılarının atomcu evren modelinden hareketle savundukları” sürekli yeniden yaratma”, “tabii nedenselliğin reddi” gibi argümanların yeniden gündeme gelmesini sağlayacağıdır.
 

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji isimli 469 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Mehmet Bulgen tarafından yazılmış ve DİYANET VAKFI YAYINLARI yayınevinin 18.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi pdf indir başlıklı makalemizde Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi indir, Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi oku ve Abdullah Yafii Hayatı Eserleri ve Düşüncesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelam Atomculuğu ve Modern Kozmoloji pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.