Kelebek Kanatlı Ressam Mihri Müşfik pdf indir

tarafından
23
Kelebek Kanatlı Ressam Mihri Müşfik pdf indir

Mihri Müşfik, dünyaya geldiği İstanbul’dan başlayarak; ilk eğitiminin ardından resim sanatına dönük tutkulu bir serüven için yola çıktığı İtalya ve Paris’te geçen yaşamının çoğunu, resim yapmakla geçirmiştir.
Sanat çevrelerince Osmanlı’nın ilk kadın ressamı olarak kabul edilen Mihri Müşfik, resim alanındaki başarılarından dolayı Amerika’da da adından söz ettirmiştir.
Özgür adımlarla ilerleyen Mihri Müşfik; cesareti, girişkenliği ve özgüveniyle Osmanlı’nın ilk aydın kadın temsilcilerindendir. Mihri Müşfik, eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hareket ederek kızlara eğitim verecek bir okulun kurulması için gösterdiği çabalarla kendi döneminde takdir toplamıştır. Plastik sanatlarda, pek çok ilk’e imza atarak adını günümüze kadar taşıyan, kelebek kanatlarıyla sonraki nesillere de rengini, heyecanını ve cesaretini uçuşturacak olan bir kahramandır.
 

Kelebek Kanatlı Ressam Mihri Müşfik isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Musa Bilik tarafından yazılmış ve MİSKET KİTAP yayınevinin 17.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Kelebek Kanatlı Ressam Mihri Müşfik pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.