Kendine Yalan Söyleme pdf indir

tarafından
28
Kendine Yalan Söyleme pdf indir

İki ünlü arkadaşım oldu biri Gezmiş, diğeri Gezen. İkisi de halkın mutluluğu için yola çıkmışlardı. Gezmiş’in yolu kesildi, Gezen yola devam etti. Aslında biri güldürerek, mizah yaparak, diğeri bozuk düzeni değiştirerek halkın mutlu olması için çaba gösteriyorlardı.
İkisini de faşist cunta rejimi sevmedi. Gezmiş’i düzeni değiştirmek istemesi nedeniyle tutuklayanlar, Gezen’i de Çizgilerle Nâzım Hikmet kitabı yazdığı için tutukladılar.
Ben Müjdat Gezen’in basit ama inatçı, yumuşak ama dirençli, kırılan fakat eğilmeyen tavrını, dik duruşunu, korkulardan korkmamasını sevdim.
Elinizdeki kitap Gezen’in yaşamından damıttığı ürünler. Bu kitap sade, basit ve içten bir biçemle kaleme alınmış denemeler. Kolayca sarıp sarmalayacak sizi.
Bu kitap yaşamdan kesitlerin üçüncü kitabı. Son kitap da değil bu. Bu ırmaktan daha çok sular akacak.
Tarihsel ve toplumsal gelişme sürecimiz içinde yaratılan her türlü değerleri sonraki kuşaklara iletmede bu üçlü kitap seti kilometre taşı oldu.
Bu üçlü seti çocuklarınıza da okutun. Yaşamı, yükseği alçağı, yokuşu inişi, acıyı tatlıyı öğrensinler… Ekin biriktirsinler.
                                                                       
Celal ÜLGEN
 

Kendine Yalan Söyleme isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Müjdat Gezen tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Rüzgarlı Kasaba pdf indir başlıklı makalemizde Rüzgarlı Kasaba indir, Rüzgarlı Kasaba oku ve Rüzgarlı Kasaba pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kendine Yalan Söyleme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.