Kent Deneyimi pdf indir

Kent Deneyimi pdf indir

Şehir en üstün insani başarıların da, en utanç verici insanlık hallerinin de sergilendiği, dolayısıyla kapitalizmin iç çelişkilerinin en çarpıcı şekilde göründüğü yer olmuştur. Ama kent ve deneyim söz konusuysa, Brecht’in “Okumuş Bir İşçi Soruyor” şiirinin başındaki gibi, “Yedi kapılı Teb şehrini kuran kim” diye soran eleştirel bir gelenek de hep var olagelmiştir.
 
Bu geleneğin günümüzdeki en saygın temsilcilerinden David Harvey Kent Deneyimi’nde bu tersten okuma çalışmasına dair kendi analitik zenginliğinin ilk örneklerini sunuyor. “Kente bakma, kent metnini okuma ve sokakta yüz yüze geldiğimiz milyonlarca sürprizi yerleştirebileceğimiz açıklayıcı bir çerçeve bulma” arayışına giriyor. Bu zorlu arayışı ve sonuçlarını her zamanki sade diliyle okura aktarmayı başaran Harvey, kent planlamasından mimariye, sosyolojiden iktisada uzanan kapsamlı bir alanda öğrencilere de, konunun uzmanlarına ya da yalnızca ilgi duyanlara da hitap etmeyi başarıyor.
 
Kent Deneyimi ile birlikte Sel’deki David Harvey külliyatı da önemli bir yapıtaşı daha kazanıyor.
 

Kent Deneyimi isimli 396 sayfadan oluşan kitap ; David Harvey tarafından yazılmış ve SEL YAYINCILIK yayınevinin 21.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Afet Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar pdf indir başlıklı makalemizde Afet Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar indir, Afet Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar oku ve Afet Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kent Deneyimi pdf indir - indir