Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı pdf indir

tarafından
8
Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı pdf indir

“Türkiye’de ekonomi politikalarına uzun yıllardan beri yön veren temel etmenin taşınmaz mal kesimi ve ona egemen olan rant yaratma ve paylaştırma güdüsü olduğu açıkça bilinmektedir. Ne yazık ki, ulusal düzeyde planlamanın yok edildiği bir düzende, mekânsal planlar da, rant yaratma ve paylaştırma olgusunu yönlendirme bir yana, onun tarafından biçimlendirilmekte ve yönlendirilmektedir. Topraktaki değer artışlarının paylaştırılmasında haksever anlayışlar ortadan kaybolmuş, imar uygulamalarında hak ve değer kavramlarının sınırları belirsizleşmiştir. Bu türlü gelişmelerin ne hukukun üstünlüğü ilkesine saygılı olması, ne de toplumsal devlet anlayışıyla açıklanması olanaksızdır.”
Ruşen Keleş
 

Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı isimli 377 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve İMGE KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 26.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Covid-19 Pandemisi Sürecinde Sosyoekonomik ve Politik İncelemeler pdf indir başlıklı makalemizde Covid-19 Pandemisi Sürecinde Sosyoekonomik ve Politik İncelemeler indir, Covid-19 Pandemisi Sürecinde Sosyoekonomik ve Politik İncelemeler oku ve Covid-19 Pandemisi Sürecinde Sosyoekonomik ve Politik İncelemeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kentsel Rantlar, Planlama ve Kamu Yararı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.