Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim / Sinema, Tiyatro ve Futbol Yazıları Bütün Yazıları 4 pdf indir

tarafından
5
Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim / Sinema, Tiyatro ve Futbol Yazıları Bütün Yazıları 4 pdf indir

Ülkü Tamer, birçok sanat dalıyla ilgilenmiş bir sanatçıdır. Onun özellikle çocukluğunda Gaziantep’te başlayan sinema sevdası ve bu sevdanın farklı bir boyutu da olan İstanbul yıllarındaki tiyatroya olan ilgisi sanatçı kişiliğini çeşitli açılardan zenginleştiren bir yöne sahiptir.
Tiyatro ve sinema, Ülkü Tamer’in dünyasının farklı birer penceresidir. Bu sanatlarla kurduğu iletişim, onun sanat dünyasını son derece ilginç yapmakla kalmaz, bir şairin hayatı boyunca estetik zevkler aldığı farklı evrenlerle kendi dünyasını nasıl doldurduğunu da gösterir. Ülkü Tamer’in yaşantı zenginliğinin farklı bir yönü de onun futbola olan sevgisidir. Bu yüzden yine çocukluğunda başlayan futbol sevgisi, onun hayatında yer etmiştir. Anılarıyla harmanladığı futbol yazıları, bir şairin futbola dair sevgisinin ve anılarının inceliklerini göstermesi açısından da okur için başka bir keşiftir.
Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim, pekâlâ, şairin Gaziantep’te başlayıp İstanbul’da büyüyüp genişleyen duyuş gücünün, geniş ilgi alanlarını şiirle süsleyişinin, ne yöne dönerse dönsün orada bir şair olarak bulunuşunun, olağanüstü belgeleri olarak okunabilir.
 

Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim / Sinema, Tiyatro ve Futbol Yazıları Bütün Yazıları 4 isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Ülkü Tamer tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 09.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Keşke Sadece Seyircisi Olabilseydim / Sinema, Tiyatro ve Futbol Yazıları Bütün Yazıları 4 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.