Ketlenmeler, Belirtiler Ve Anksiyete pdf indir

tarafından
15
Ketlenmeler, Belirtiler Ve Anksiyete pdf indir

1936’da İngilizce çevirisi yayımlanan kitabımızda, çevirmen Alix Strachey uzun süredir mütercimlerin kafasını kurcalayan, Almancadaki Unlust kelimesinin İngilizceye tercümesi hususunun ilerleyen sayfalarda sıklıkla kendini gösterdiğini belirtip, bu problemi Unpleasure şeklinde bir kelime üreterek çözmeyi denediğini, Pain(acı) kelimesini ise Almancadaki Schmerz’e denk olarak kullandığını söylüyor. Ben de unpleasure kelimesini, haz hissine zıt konumda durduğundan “hazsızlık” olarak çevirdim. Tıpkı Alix Strachey gibi, bu durumun estetik anlamda okuyucuya vereceği rahatsızlığı, anlamda yaratacağı açıklık ile telafi etmesini umuyorum. İyi okumalar.

-Eren Aydemir
 

Ketlenmeler, Belirtiler Ve Anksiyete isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Sigmund Freud tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 17.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkçe Konuşuyoruz-1 Temel Düzey (A1-A2) pdf indir başlıklı makalemizde Türkçe Konuşuyoruz-1 Temel Düzey (A1-A2) indir, Türkçe Konuşuyoruz-1 Temel Düzey (A1-A2) oku ve Türkçe Konuşuyoruz-1 Temel Düzey (A1-A2) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ketlenmeler, Belirtiler Ve Anksiyete pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.