Kim Korkar Zorbalardan? / Ela 2 pdf indir

tarafından
6
Kim Korkar Zorbalardan? / Ela 2 pdf indir

Kronik Çocuk’un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç’ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!
 
Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli’nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!
 
Serinin ikinci kitabı Kim Korkar Zorbalardan?, akran zorbalığına ve bununla mücadele yollarına odaklanıyor.
 
Ela ve arkadaşları, kendilerinden büyük Kaya’nın herkese kötü davranmasından çok rahatsız oluyor. Ancak ne yapabileceklerini bilmiyorlar. Yeni sınıf arkadaşları Caner’in de Kaya’nın zorbalığına maruz kalması onları harekete geçiriyor.
 
Silvia Serreli bu kitapta, birlik ve beraberliğin, dostluğun ve sevginin gücünü vurgularken aynı zamanda bize cesaretin ve nezaketin değerini hatırlatıyor.
 
Kaya okuldaki diğer çocuklara zorbalık yapıyor. Kendinden küçük çocukları sürekli rahatsız ediyor. Ela, Kaya’nın neden böyle davrandığını bir türlü anlamıyor. Ama bildiği bir şey var: Ela zorbalardan hiç ama hiç hoşlanmıyor!
 
Bu kitap kimlere göre?
Zorbalardan korkmak istemeyen çocuklara
Cesarete ve nezakete inanan ebeveynlere
 
**
Seri Tanıtım Yazısı:
 
Kronik Çocuk’un yeni serisi Ela, Esra Kökkılıç’ın İtalyanca aslından yaptığı çevirilerle okurlarıyla buluşuyor!
 
Bu 5 kitaplık seri, Silvia Serreli’nin hikâyeleri ve resimleriyle hayat buluyor. Serreli sizi hem eğlenmeye hem de öğrenmeye davet ediyor!
 
Herkesin kendi hayatından izler bulabileceği seride, Ela daha önce hiç deneyimlemediği duygularla tanışıyor:
 
Serinin ilk kitabı Bir Yalanın Ağırlığı Ne Kadardır?, ilk kez yalan söyleyen Ela’nın içine girdiği çıkmazı ve mutsuzluğunu gerçekçi bir şekilde ele alırken dürüstlüğün önemini vurguluyor.
Serinin ikinci kitabı Kim Korkar Zorbalardan?, Ela ve arkadaşlarının, zorbalık yapmaktan hoşlanan Kaya’ya dostluğu, sevgiyi, yardımseverliği öğretme mücadelesine yer veriyor.
Serinin üçüncü kitabı Neden Beklemek Zorundayım?’da Ela’nın sabırlı olmayı ve beklemeyi öğrenme sürecinde zaman kavramıyla nasıl uzlaştığı ve emeğin değeri anlatılıyor.
Serinin dördüncü kitabı Ya Yapamazsam?’da Ela, her insanın hayatını etkileyen özgüven problemiyle başa çıkmanın yollarını öğrenirken korkularıyla yüzleşiyor.
Serinin beşinci kitabı Canım Çok Sıkılıyor, sıkılmaktan bile sıkılan Ela’nın, modern çağın dayattığı teknolojik dünyadan sıyrılıp çevresini, hayatı ve doğayı keşfetme yolculuğu gösteriliyor.
 
Farklı duygular deneyimlemeyi ve hayatın zorluklarıyla mücadele etmeyi anlatan bu seri, keyifle okuyacağınız hikâyeleriyle rengârenk bir dünyanın kapılarını aralıyor! Her yaştan okurun kendinden izler bulabileceği seride, çocuklar hayata dair farklı bakış açıları kazanırken aynı zamanda dostluğun, dürüstlüğün, doğa sevgisinin, azmin ve emeğin önemini öğrenecek.
 
Ela’nın bu keyifli ve renkli dünyasında yerinizi almaya hazır mısınız?
 
Müfredat temaları: 
DUYGULAR, ÇOCUK DÜNYASI, HAYAT BECERİLERİ, ERDEMLER, İLETİŞİM, KİŞİSEL GELİŞİM
 

Kim Korkar Zorbalardan? / Ela 2 isimli 32 sayfadan oluşan kitap ; Silvia Serreli tarafından yazılmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 21.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Kim Korkar Zorbalardan? / Ela 2 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.