Kir pdf indir

Kir pdf indir

” Ben… Yirmi yaş büyük biriyle imam nikâhıyla evlendirilirken, oğullarının iktidarsız olduğuna inanmayan bir anne baba tarafından kısır diye aşağılanıp her gün dayak yerken neredeydi sizin o erkek töreleriniz, ha? Kirli bir bohça gibi sokağa atıldığımda neredeydi? Hepiniz aynısınız… Dursun Çavuş kadar korkak, Dursun Çavuş gibi zavallı! Gücünüz hep bize, hıncınız hep bize, töreniz hep bize! Eksik eteğiz çünkü değil mi? Peki… Peki, ben nasıl temizleyeyim lekemi? Sırtımdaki bu yükü nasıl atayım? Elime silah alıp kaç kişinin peşine düşeyim? Töreniz buna ne diyor ha? Ne? Keşke… Dilan kadar yürekli
olabilseydim! ”

Bu tek perdelik tiyatro oyununda töreler ile duyguları, geçmişleri ile bugünleri arasında sıkışmış insanların trajik öyküsü anlatılıyor.
 

Kir isimli 86 sayfadan oluşan kitap ; Erdinç Aydın tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Minnina Işıkları Kapama pdf indir başlıklı makalemizde Minnina Işıkları Kapama indir, Minnina Işıkları Kapama oku ve Minnina Işıkları Kapama pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kir pdf indir - indir