Kırk Ehli Sünnet Alim pdf indir

tarafından
6
Kırk Ehli Sünnet Alim pdf indir

İlmi arttıkça görüş açısı büyüyen ve bilgisi dışındaki konular hakkında hüküm vermekten kaçınan, bildiklerinin doğruluğunu devamlı tetkik eden büyük ehli sünnet alimlerinin kim oldukları günümüzde bilinmemektedir. “Alimin uykusu ibadettir.” “Kıyâmet günü, şehîdlerin kanını, âlimlerin mürekkebi ile tartarlar. Mürekkep ağır gelir.” “Alimler Peygamberlerin vârisleridir.” hadîs-i şerîfleri ile medh edilen binlerce ehli sünnet âlimi ve eserleri kütüphane köşelerinin tozlu raflarına okunmamaya, öğrenilmemeye, hatırlanmamaya âdeta terk edilmiştir.
İlim, âlimle beraber bulunursa herkes ondan istifade eder. Alimin olmadığı ve kitaplarının hakkıyla tetkik edilip öğrenilmediği yerde ilimden söz edilemez. Dînî bilgiler Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’den itibaren hiç bozulmadan esas şekliyle hakîki ehli sünnet âlimleri tarafından günümüze kadar nakledilmiştir. Ümmete rehber olan bu bilgiler aslından uzaklaştırılıp günümüzde tasavvuftan bihaber insanlar tarafından ehli sünnet alimlerinin hallerini ve anlayışlarını hurafe dedikleri bu zaman diliminde sizlere en doğru şekilde kısa ve öz bir dil ile anlatmaya çalışacağız. Ehli sünnet alimlerinin hallerine ve anlayışlarına hurafe diyen insanların duruma düşmemek için tarihin derinliklerine kol atmış, cemiyete nizam, intizam ve huzur sağlamış ana kaynaklar bilinmeli, âlimler tanınmalı ve onlardan
istifâde edilmelidir. Bin dört yüz seneden beri İslâmiyeti kabul eden ümmetlerde, bilhassa Türklerin kurdukları devletlerde onlara yön veren âlimler o kadar çok ki; hiçbir şeyden çekinmeyerek doğruyu ve hakkı söyleyen, savaş meydanlarında en güç zamanlarda kumandanlara, askerlere kuvvet ve azimle çarpışma şevki veren bu büyük insanlardır. Her birinin hayatında tarih ve açılan her sayfada tasavvuf gibi ilim vardır. Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’den günümüze kadar bütün Müslümanları kucaklayan, ilimleri ile amel eden, örnek olmuş âlimlerden bir kısmının hayatını tanıtmayı bir vazife bildik. Hicrî her asırda yaşayan 40 ehli sünnet âlimlerinin meşhûr olanlarının hayatını, ilmini, insanlara hak ve hakikati anlatan hikmetli sözlerini, menkıbelerini yaklaşık 6 aylık bir çalışma ile sizlere sunduk. Kaynakçada yer alan eserler ehli sünnet alimleri anlatmamız sebebi ile özen ve dikkatli olarak seçtik.
Alimin ve ilmin bulunduğu ümmetlerde unutulmaz târihî sanat eserleri de vardır. İlim ve sanat iç içedir. En büyük hazinenin doğru bilgi olduğu düşünüldüğünde, bilginin kaynağı olan âlimlerin ehemmiyeti daha iyi anlaşılır. Bu bakımdan hicrî asırlara göre âlimleri anlatan bu “40 ehli sünnet alim” eserimiz bir kaynak kitabı olmamakla birlikte sizleri bilgilendirmek ve alimlerimizi daha iyi tanımanız için hazırlanmıştır.
Başarı Allahu Teala’dandır…
 

Kırk Ehli Sünnet Alim isimli 219 sayfadan oluşan kitap ; 40’lar Kulübü tarafından yazılmış ve 40’LAR KULÜBÜ yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şirkin Ekonomi Politiği Kazanım Umudunun Sürekli Beslendiği Sistem pdf indir başlıklı makalemizde Şirkin Ekonomi Politiği Kazanım Umudunun Sürekli Beslendiği Sistem indir, Şirkin Ekonomi Politiği Kazanım Umudunun Sürekli Beslendiği Sistem oku ve Şirkin Ekonomi Politiği Kazanım Umudunun Sürekli Beslendiği Sistem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırk Ehli Sünnet Alim pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.