Kırmızı Perde pdf indir

tarafından
22
Kırmızı Perde pdf indir

Kırmızı Perde, D’Aurevilly’nin ilk yayımlandığında büyük edebî ve ahlaki tartışmalara yol açmış Şeytani Öyküler’inde topladığı altı öyküden biri. Bu kısa yolculuk öyküsü, Parisli bir beyefendi ile adı dönemin dedikodularına sıkça karışan, etkileyici ve kendini modaya ve sosyal yaşama kaptırmış Brassard vikontunun sohbetiyle şekillenir. D’Aurevilly Kırmızı Perde’de bir yandan bu yolculukta anlatılan bir yaşam hikâyesiyle okuru öykü içinde yeni bir öyküyle tanıştırırken, bir yandan da gündelik yaşamın basit objelerinin kimi zaman en derinlerde gömülü geçmiş anıları ne denli acımasızca gün yüzüne çıkarabildiğini gösterir.
 
#dünyaklasikleri #fransızklasikleri #geçmiş #tutku #hafıza #suçluluk #kaçış
 

Kırmızı Perde isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Jules Barbey D’Aurevilly tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnzivaya Çekilenler Kabristanı pdf indir başlıklı makalemizde İnzivaya Çekilenler Kabristanı indir, İnzivaya Çekilenler Kabristanı oku ve İnzivaya Çekilenler Kabristanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırmızı Perde pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.