Kırmızı Zaman pdf indir

tarafından
6
Kırmızı Zaman pdf indir

Bu romandaki İstanbul, efsaneler, insanlar, balıklar, kayıklar, iskeleler, saraylar, dehlizler, kesik başlar, mezarlar, hastaneler, morglar, denizkızları, cinayetler, katiller, cellatlar, deliler, yani her şey uydurmadır.
 
 Efsanelerin yalanı abartılmış, insanların hayatına olmadık benekler atılmış, şehir baştan yaratılmıştır. Yok eğer, “Bunların hepsi gerçek, Haliç’te kırmızı bir kayık durur ve içinde Zaman Dayı yaşar, eski mezarlarda kesik cellat kafaları yatar, küçük kızlar mezar taşlarına dünyanın en güzel şiirlerini yazar, genç bir adam paramparça bir baba arar, her şeyi gören bir kambur hep susar ve İstanbul’un altında sır dolu dehlizler var,” diyen biri çıkar da beni yalanlarsa, ne mutlu bana.
 
Kırmızı Zaman renkler ve isimlerle, sözcük ve sözlüklerle, söylence ve gerçeklerle, efsane ve inanışlarla örülü, kadim zamanlarla günümüzden hikâyeleri İstanbul’da kesiştiren bir roman. Yahut gerçeğin karanlık gölgesinin vurduğu bir masal… Sergilediği sınırsız düş gücüne karşın katı gerçeklere de yer vermesiyle yayımlanalı beri güncelliğini ve özgünlüğünü koruyor.
 
#efsane #söylence #masal #istanbul #ölüm #rüya #şiddet #tanrı #kader #deniz #zaman
 
#yaz #sıkıntı #hüsran #hayalkırıklığı #yalnızlık #içdünya #umutsuzluk
 

Kırmızı Zaman isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Mine Söğüt tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 02.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yazarlık Dersleri 101: Yazarlık Aforizmaları pdf indir başlıklı makalemizde Yazarlık Dersleri 101: Yazarlık Aforizmaları indir, Yazarlık Dersleri 101: Yazarlık Aforizmaları oku ve Yazarlık Dersleri 101: Yazarlık Aforizmaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kırmızı Zaman pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.