Kısa Haçlı Seferleri Tarihi pdf indir

tarafından
9
Kısa Haçlı Seferleri Tarihi pdf indir

Semavi dinlerin kutsal mekânı olan Kudüs, asırlar boyunca üzerinde hakimiyet kurmak isteyen dinî güçler tarafından sürekli ateş hattında kaldı. Kudüs’ün toprakları, farklı dinlerden yüz binlerce dindarın kanlarıyla sulandı.

Kilisenin gittikçe artan gücü kendisine yetmeyen Papa II. Urbanus, Hristiyanlığın kutsal emanetlerini ele geçirerek muazzam bir güç elde etme isteğiyle Haçlı Seferlerini başlattı. Üç asır sürecek olan bu çileli seferler neticesinde gerek Avrupa’da gerekse Orta Doğu’da hem siyasi hem de askerî dengeler değişti.

Haçlı Seferleri nasıl ortaya çıktı? Kudüs nasıl alındı? Tapınakçılar nasıl meydana geldi? Müslümanlarla mücadeleler nasıl gelişti? Latinleri İstanbul’a getiren neydi? İstanbul nasıl yağmalandı? Kabri Ayasofya’da bulunan Enrico Dandolo kimdi? Selahattin Haçlıları nasıl alt etti? Kutsal Roma Cermen İmparatorları papalarla nasıl anlaşmazlıklar yaşadı?

Elinizdeki bu kitap, tüm bu soruları cevaplamakla birlikte, sizlerin Avrupa’nın ormanlarından Orta Doğu’nun çöllerine uzanan bu zorlu seyahate eşlik etmenizi sağlıyor.
 

Kısa Haçlı Seferleri Tarihi isimli 260 sayfadan oluşan kitap ; Jacob I. Mombert tarafından yazılmış ve İNDİE KİTAP yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cumhuriyet Döneminde Ağrı’da Tasavvuf pdf indir başlıklı makalemizde Cumhuriyet Döneminde Ağrı’da Tasavvuf indir, Cumhuriyet Döneminde Ağrı’da Tasavvuf oku ve Cumhuriyet Döneminde Ağrı’da Tasavvuf pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kısa Haçlı Seferleri Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.