Kısa Japonya Tarihi pdf indir

tarafından
55
Kısa Japonya Tarihi pdf indir

Köklü gelenekleri ve teknoloji odaklı küresel gücüyle Japonya son 100 yılda güçlü ülkeler arasında hep ilk sıralarda yer aldı. Ülkenin 19. yüzyılın ortalarından itibaren başlattığı, Meiji Dönemi olarak bilinen siyasi ve ekonomik açıdan yeniden yapılanma süreci modern tarihin en dikkate değer başarı hikâyelerinden biriydi.

Ernest Wilson Clement, Kısa Japonya Tarihi’nde imparatorluğun MÖ 660’lara dayanan kuruluşundan itibaren geçirdiği evreleri dönem dönem aktarmaya çalışıyor. Heian’dan Fujiwara’ya, Genpei’den Hōjō Tiranlığı’na, Ashikaga’dan Tokugawa feodalizmine ve nihayet bugünkü Japonya’nın temellerinin atıldığı Meiji Dönemi’ne kadar Japonya’nın yaşadığı süreçleri kısa ama açıklayıcı bir şekilde okuyucularla paylaşıyor.
 
 

Kısa Japonya Tarihi isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Ernest Wilson Clement tarafından yazılmış ve LİBERUS yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları pdf indir başlıklı makalemizde Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları indir, Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları oku ve Jean Jacques Rousseau Hayatı ve Edebi Çalışmaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kısa Japonya Tarihi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.