Kıskançlık pdf indir

tarafından
6
Kıskançlık pdf indir

Bir muz plantasyonundaki evde, bir anlatıcı, A… olarak anılan bir kadın ve Franck adında bir erkek. Anlatıcı, yalnızca gördüğünü aktaran kamera gibi, okurun anlatıyı “gözlemlemesine” aracılık ediyor. Gözlemci-okurun “görebileceği” ise roman sanatında bir devrim: Doğrusal akış, duygu durumlarının tahlili, diyaloglar, iç monologlar yok. Bunun yerine, saplantılı derecede ayrıntılı olarak betimlenen mekânda ve nesneler arasında, konumu belirsiz karakterlerle türlü ihtimallere açılan, müphem bir metin olarak Kıskançlık var. “Yeni romanın papası” Alain Robbe-Grillet’nin bu romanı, 20. yüzyılın ikinci yarısında, halihazırdaki anlatı kalıplarına meydan okuyan tarzın kurucu yapıtlarındandır.
 
“Robbe-Grillet’nin önemi, geleneksel yazılı sanatın son kalesine saldırmış olmasıdır: yazınsal alanın düzenlenişi.” 
ROLAND BARTHES
 
“Robbe-Grillet’nin teorileri, sürrealizmden bu yana en iddialı estetik programı oluşturuyor.”
JOHN UPDIKE
 

Kıskançlık isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Alain Robbe Grillet tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Iron Karı’nın Maceraları pdf indir başlıklı makalemizde Iron Karı’nın Maceraları indir, Iron Karı’nın Maceraları oku ve Iron Karı’nın Maceraları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıskançlık pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.