Kıtalar Miti Metacoğrafyanın Eleştirisi pdf indir

Kıtalar Miti  Metacoğrafyanın Eleştirisi pdf indir

Kıtalar Miti dünyayı nasıl gördüğümüzü kökten değiştiren bir kitap. Duke Üniversitesi’nden coğrafya profesörü Martin W. Lewis ve tarih profesörü Kären E. Wigen, bu çalışmada gündelik hayatta sıkça kullandığımız temel coğrafi ayrımları inceliyor ve kalıplaşmış coğrafi kavramları sorguluyor. Doğu, Batı, Asya, Avrupa ya da Üçüncü Dünya gibi sıklıkla kullandığımız ve farkında olmadan dünyayı algılama biçimimizi yöneten kalıpların tarihteki izlerini sürerken kullanımlarını da sorgulayan bu kitap, üzerinde yaşadığımız gezegeni algılayışımıza dair yeni bir perspektif öneriyor. Kıtalar Miti, “Neresi Kuzey, neresi Güney?”, “Avrupa bir kıta sayılır mı?”, “Asya nerede başlar?”, “Dünyayı neden bu şekilde ayırıyoruz?” gibi sorulara yanıt arıyor. Bu yolda da önyargılarımızı yerle bir ederek “Başka bir dünya mümkün” sözünü hatırlatıyor.
 

Kıtalar Miti
Metacoğrafyanın Eleştirisi isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Martin W. Lewis tarafından yazılmış ve MONOGRAFİ YAYINLARI yayınevinin 14.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuşlar Meclisi / Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 5 pdf indir başlıklı makalemizde Kuşlar Meclisi / Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 5 indir, Kuşlar Meclisi / Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 5 oku ve Kuşlar Meclisi / Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 5 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kıtalar Miti Metacoğrafyanın Eleştirisi pdf indir - indir