Kız Fatma ve Kurtuluş Savaşı pdf indir

tarafından
7
Kız Fatma ve Kurtuluş Savaşı pdf indir

1893-1979 Yirmi beş yaşlarında güçlü kuvvetli bir kızdır. Urfa eşraflarından Güllüzade Abdi efendinin kızı, on ikilerden Güllüzade Osman Efendi’nin yeğenidir. Kurtuluş savaşının gizli kahramanıdır. Urfa’yı terk etmek isteyen ailelerin gitmelerine yaptığı dokunaklı konuşmalarla engel olmuş. Çetelere gidecek olan yiyecek, içecek ve ekmeklerini yapma işini ailesi ile birlikte üstlenmiş toplanan cephaneliği düşmana kaptırmamak için kendi eliyle bin bir zorlukla çetelere ulaştırmıştır. Cesur olduğu kadar çalışkanlığıyla da öne çıkmış kahraman bir Türk kadınıdır. Ey aziz ve kahraman şehitlerimiz kabriniz nur mekânınız cennet olsun. Bu millet sizleri her zaman rahmet ve minnetle anacaktı
 

Kız Fatma ve Kurtuluş Savaşı isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Emine Güllüoğlu tarafından yazılmış ve X ON KİTAP yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çöl Tilkisi pdf indir başlıklı makalemizde Çöl Tilkisi indir, Çöl Tilkisi oku ve Çöl Tilkisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kız Fatma ve Kurtuluş Savaşı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.