Kızılderililerin Katledilmesine Hayır / Leonard Peltier pdf indir

Kızılderililerin Katledilmesine Hayır / Leonard Peltier pdf indir

Tarih boyunca dünyanın tüm coğrafyalarında adaletsizlik, temel hakları gasp, ötekileştirme ve sömürü düzeni süregelmiştir. Ancak bunların yanında tüm canlıların refahı için mücadele veren insanlar da var. İşte, Hayır Serisi bu yolda savaşan, direnen ve inandığı doğruların arkasında canı pahasına duranların hikâyesini anlatıyor.
Dünyaya gözlerini bir Kızılderili rezervasyonunda açan, ırkçı yasalara ve doğayı mahveden politikalara karşı direnen Leonard Peltier azınlık olduğu için haksız yere suçlandı ve iki kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkûmiyeti kırk yılı aşkın süredir devam eden Peltier, Kızılderililerin asimilasyonuna, yerli halkların katline ve bu kadim kültürün yok edilmesine karşı barışçıl mücadelenin simgelerinden biridir.
Serinin bu kitabında “Kızılderililerin Katledilmesine Hayır!” diyoruz.
 

Kızılderililerin Katledilmesine Hayır / Leonard Peltier isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Elsa Solal tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 19.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kiralananın Erken İadesi (TBK m. 325) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 53 pdf indir başlıklı makalemizde Kiralananın Erken İadesi (TBK m. 325) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 53 indir, Kiralananın Erken İadesi (TBK m. 325) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 53 oku ve Kiralananın Erken İadesi (TBK m. 325) İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Tezleri Dizisi No: 53 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızılderililerin Katledilmesine Hayır / Leonard Peltier pdf indir - indir