Klasik Kamusal Alandan Sanal Kamusal Alana: Demokrasi ve İnsan Hakları İdeali İçin Normatif Bir Değerlendirme pdf indir

tarafından
9
Klasik Kamusal Alandan Sanal Kamusal Alana: Demokrasi ve İnsan Hakları İdeali İçin Normatif Bir Değerlendirme pdf indir

Bu çalışma, kamusal alanın tarihsel süreçte geçirdiği dönüşümü ortaya koyarak sanal kamusal alanın niteliklerinin neler olabileceği sorusu ile imkanlılığı sorunsalına yanıt aramış; mevcut siyasi, ekonomik ve toplumsal koşullar altında, ulusötesi düzeyde faaliyet gösteren internet aracı şirketlerinin sanal kamusal alan üzerinde insan hakları bağlamında yaratmış olduğu tehlikelere dikkat çekmiştir. Kamusal alanın hem devlet erkinin alanından ayrı tutulması hem de toplumsal alandan ayrı tutulması, ama her ikisinin ortasında konumlanarak demokrasinin pratikte işlerlik kazanabilmesine, siyasal iktidarın kendi meşruiyetini temellendirebilmesine ve kamuoyunun oluşum koşullarını sağlayarak toplumun doğrudan siyasete katılımını mümkün hale getirmesine yönelik fonksiyonları kavramın demokrasi ve insan hakları ideali bakımından normatif önemini ortaya çıkarmaktadır.
 

Klasik Kamusal Alandan Sanal Kamusal Alana: Demokrasi ve İnsan Hakları İdeali İçin Normatif Bir Değerlendirme isimli 223 sayfadan oluşan kitap ; Cemre Edip Yalçın tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 12.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tefecilik Suçu pdf indir başlıklı makalemizde Tefecilik Suçu indir, Tefecilik Suçu oku ve Tefecilik Suçu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Klasik Kamusal Alandan Sanal Kamusal Alana: Demokrasi ve İnsan Hakları İdeali İçin Normatif Bir Değerlendirme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.