Klasik Tefsir Hatimleri pdf indir

Klasik Tefsir Hatimleri pdf indir

Kur’ân, Allah’ın muciz kelâmıdır. Kelâmındaki muradı daha iyi anlayabilmek için tefsire olan ihtiyaç aşikardır. İşte bu meyanda tefsir alanında yazılmış kıymetli eserler vardır. Bu eserler, Kur’ân âyetlerinin tefsir ve te’vîlini içermektedirler. Müfessirlerden bazısı eserlerinde hâtimeye yer verirken diğer bazısı sadece tefsirle yetinmişlerdir. Hâtimeler, müfessirlerin Kur’ân âyetlerini tefsir ettikten sonra kaleme aldıkları son sözleridir ki hacim, üslup ve içerik bakımından farklılık arz etmektedir. Dolayısıyla hâtimeler, özellikle hacimsel bazda bir veya birkaç cümle, kısa veya uzun bir paragraf yahut birden çok sayfadan oluşabilmektedir. Özü itibariyle hâtimelerin, müfessirlerin telif ettikleri eserlerin bir parçası olduğu kesindir. Bu nedenle kanaatimizce hâtimelerin titizlikle ele alınarak tahkik, tashih, tahlil ve değerlendirilmesi, en az tefsirlerdeki malumat ve varsa mukaddimeler kadar tefsir ilmi ve Kur’ân ilimleri açısından önem ve kıymet arz etmektedir.
 

Klasik Tefsir Hatimleri isimli 214 sayfadan oluşan kitap ; Nurdoğan Türk tarafından yazılmış ve FECR YAYINEVİ yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam'ın Vadettikleri pdf indir başlıklı makalemizde İslam'ın Vadettikleri indir, İslam'ın Vadettikleri oku ve İslam'ın Vadettikleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Klasik Tefsir Hatimleri pdf indir - indir