Kök Tengri’nin Çocukları Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi pdf indir

Kök Tengri’nin Çocukları  Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi pdf indir

Türkler… Esir düştüler, savaştılar, barıştılar… Uzak Asya’dan Akdeniz’e kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya yayıldılar. Devletler kurdular, devletler yıktılar. Çin’e aman vermediler. Birçok farklı isimle anıldılar, farklı dinlere inandılar. Çok büyük bir medeniyet yarattılar. Başka medeniyetlerin yükselmesine katkıda bulundular. Hepsi de masmavi Gökyüzünün (Gök-Tanrı’nın) altında buluştular.

Türkler kimdir? Nereden gelirler? Hangi dinlere inanırlar? Tarihleri ne zaman başlar? Nasıl teşkilatlandılar? Ve en önemlisi nasıl bu kadar başarılı oldular?

Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, bu kitabında yukarıdaki soruların ışığında Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar yayılan Türklerin İslamiyet öncesi tarihlerini bütüncül bir şekilde okuyucuya sunuyor. Karmaşık gibi görünen bir tarihi yalın şekilde anlatan, örneği az rastlanır bir çalışma…
 

Kök Tengri’nin Çocukları
Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Ahmet Taşağıl tarafından yazılmış ve BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 08.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Medeniyet Tasavvuru Fütuhat-ı Medeniyye'ye Giriş pdf indir başlıklı makalemizde Medeniyet Tasavvuru Fütuhat-ı Medeniyye'ye Giriş indir, Medeniyet Tasavvuru Fütuhat-ı Medeniyye'ye Giriş oku ve Medeniyet Tasavvuru Fütuhat-ı Medeniyye'ye Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kök Tengri’nin Çocukları Avrasya Bozkırlarında İslam Öncesi Türk Tarihi pdf indir - indir