Kokulu Ot ve Baharatlar Ansiklopedisi pdf indir

Kokulu Ot ve Baharatlar Ansiklopedisi pdf indir

Renkleri ve kokularıyla dünya mutfaklarının vazgeçilmezleri baharat ve kokulu otlarla ilgili bilmek istediğiniz her şey!
120 çeşit baharat ve kokulu otun nitelikleri… Anavatanları, tarihsel süreçteki yolculukları, botanik özellikleri, Latince tanımları ve Türkçe’de en yaygın kullanılan adları… Duyduğunuz, hiç bilmediğiniz ve de varlıklarıyla, kullanımlarıyla sizi şaşırtacak malzemelere dair bilgiler, tek bir kitapta elinizin altında.
80’den fazla, ızgarada ve tencerede pişen etlerden sebzelere, çaylardan, soslara, hamur işlerinden tatlılara kadar çok çeşitli yiyecek içecekte kullanılan, farklı mutfaklardan dünyaca ünlenmiş baharat ve kokulu ot karışımları…            
150’den fazla, kimi klasikleşmiş, kimi gizli kalmış yiyecek, içecek tarifleri ve ölçekli karışımlar ile hem profesyonel aşçılar, hem de kendi mutfağının “şefi” olarak parlamak isteyenler için tam bir hazine. Dünya mutfaklarını biçimlendiren, zenginleştiren baharat ve kokulu otların güzelliklerine, çeşitliliğine, kullanım inceliklerine övgü niteliğindeki bu eser, aynı zamanda mutfaklarımız için temel bir başvuru kitabı.
 

Kokulu Ot ve Baharatlar Ansiklopedisi isimli 476 sayfadan oluşan kitap ; Tony Hill tarafından yazılmış ve OĞLAK YAYINLARI yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mehdi, Müceddid, Deccal, Süfyanlar, İsa (a.s.) Dökümanter Çalışma pdf indir başlıklı makalemizde Deccal, İsa (a.s.) Dökümanter Çalışma indir ve İsa (a.s.) Dökümanter Çalışma oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Kokulu Ot ve Baharatlar Ansiklopedisi pdf indir - indir