Komşuluk pdf indir

tarafından
6
Komşuluk pdf indir

Komşuluk kitabı, Türk romanına, hikayelerine ve şiirine, divan edebiyatına, efsanelere, fıkralara yansıyan komşuluk hallerini anlatmakta, komşu günlerini, komşu kızına aşık olmayı, evlilik dışı ilişkileri, rahatsız eden komşuları, zaman içinde değişen komşuluk ilişkilerini, imece usulü yapılan işleri ele almaktadır. Kapı komşusu, mahalle komşusu gibi komşuluk türlerinden söz etmektedir. Gelenekler özellikle geçiş dönemlerinde komşudan nelerin beklendiğini, komşunun yaşam akışına nasıl katılacağını toplumun kültür hafızasına yerleştirmiştir. Komşuluğu ifade eden Türkçe ve alıntı sözcüklerin tarihçesini, komşu sözcüğünün yanı sıra mesela Türkçede komşu anlamına gelen yanbaş gibi sözcüklerin varlığını belgelemektedir.
 

Komşuluk isimli 502 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 25.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sen Olmasan Da pdf indir başlıklı makalemizde Sen Olmasan Da indir, Sen Olmasan Da oku ve Sen Olmasan Da pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Komşuluk pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.