Körebe pdf indir

tarafından
5
Körebe pdf indir

…Oynarken körebeyi; Gözü açıklar ebeleyecek bu sefer körleri
Kapağını kapattığında kitabın,
Çoktan unutmuş olacaksın bir baston kadar işe yaramadığını kaburgalarının.
İçi boş devrik kemikler kalacak sana;
Ve sen yalvaracaksın olabilmek için bir âmâ…
 
Peki neydi Körebe? Gözleri bağlı ebenin dokunup kaçanları görmeden yakalamaya çalıştığı bir oyun muydu? Yoksa omuz vurup giden herkesin gözlerinin kör olduğu, istese de yakalayamayacağı, kimsenin de onunla ebelemece oynamadığı kocaman bir boşluk mu? Yok yok, biz ona hayat diyorduk değil mi? İnsanoğlunun neredeyse gözleri bağlı olarak dünyaya geldiği zamanlardayız ve hiç çözülmüyor bu bağ, açılmıyor gözleri. Kimsenin karşısındakini görmeye, dinlemeye, anlamaya ve hissetmeye vakti yok. Sürekli koşuyoruz ama hiçbir şeye yetişemiyoruz. En sevdiklerimizi sonsuzluğa uğurlamaya bile…
 
 

Körebe isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Şeyma Kısakürek Sönmezocak tarafından yazılmış ve EDEBİYATİST YAYINEVİ yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf indir başlıklı makalemizde Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler indir, Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler oku ve Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Körebe pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.