Korku pdf indir

tarafından
10
Korku pdf indir

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümü mezunu olan yazar, öğretmenlik, müşavirlik, gazetecilik ve VI-VII dönem Kütahya milletvekilliği yapmıştır. Sol Kemalizm ideolojisinin kurucusu olarak kabul edilir.

İlk öyküsü 1917 yılında yayımlanmıştır (Genç Yolcular). Edebiyata asıl yönelişi 1928’den sonradır. Konularını toplumsal sorunlardan çıkardığı, gözlemden çok kuramsal bilgilere dayanan ve bir tez çevresinde gelişen yapıtlarıyla gerçekçi Türk edebiyatının ilk temsilcilerinden sayılmaktadır.

Yazar Sadri Ertem’in yayımlanmış yedi öykü, dört roman ve iki anı-gezi kitabı bulunmaktadır. Yayınevimiz yazarın kitaplarını günümüz Türkçesine çevirerek okurlara sunmaya devam edecektir.

1934 yılında yazılmış olan KORKU isimli öykü kitabında bulunan yirmi iki öykü ile döneme bazen alaycı, bazen eleştirici, çoğu zaman gerçekçi açıdan bakan yazar her öyküsünde yaşamın bir alanına dokunmaya özen göstermiştir.
 

Korku isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Sadri Ertem tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Şiiri Kılavuzu 5. Cilt (Gabgab- Güzellik) pdf indir başlıklı makalemizde Osmanlı Şiiri Kılavuzu 5. Cilt (Gabgab- Güzellik) indir, Osmanlı Şiiri Kılavuzu 5. Cilt (Gabgab- Güzellik) oku ve Osmanlı Şiiri Kılavuzu 5. Cilt (Gabgab- Güzellik) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Korku pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.