KPSS A Grubu Ceza Hukuku Konu Anlatımlı pdf indir

tarafından
11
KPSS A Grubu Ceza Hukuku Konu Anlatımlı pdf indir

Hukuk bilimi ya da disiplini içerisinde büyük bir öneme ve yere sahip bulunan ceza hukuku, ne yazık ki eğitim sistemimizde hak ettiği yeri ve değeri bulamamaktadır. Doğrudan hukuk eğitimini konu edinen lisans programları dışında, ceza hukuku dersinin verildiği eğitim programları ve eğitim kurumları, yok denecek kadar azdır. Bu durum, özellikle KPSS ve kimi kamu kurumlarının özgün sınavlarına hazırlanan adaylar için şüphesiz ciddi bir eksiklik oluşturmaktadır.
Bu kitap; bu eksikliği gidermek, en azından bu yolda bir katkı sunmak amacıyla hazırlanmıştır. Belirli somut hedeflere ulaşmaya çalışan okuyucuların bir hukukçu olmadığını ve olmaya da çalışmadığını bilerek, ceza hukuku konusunda temel bilgilere ihtiyaç duydukları dikkate alınarak kaleme alınmıştır. Akademik bir içerikten ve dilden mümkün olduğunca uzak ve sade tutmaya çalıştığımız kapsam ve anlatım, bir yandan da mevcut bilgi ihtiyacına yeterince yanıt verme yetkinliğindedir. KPSS ve kimi özgün kamu kurumu sınavlarında görülen soru dağılımları da dikkate alınarak, ceza hukuku alanında yer alan iki alt disipline; “ceza genel hukuku” ve “ceza muhakemesi hukuku”na ait bilgiler, bu kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu kitabın, asıl olarak sınava hazırlık sürecinde işlev kazanacağı da düşünülerek; geçmiş yıllarda ceza hukuku alanında çıkmış sorular ve ilk kez bu kitapta yer verilen özgün sorularla, konu anlatımları desteklenmiştir. Yine, hemen her konu anlatımında yer verilen örnek olay ve olgularla da konuların ve kavramların daha anlaşılır olmasına çaba gösterilmiştir. Sınavlarda başarı şüphesiz önemlidir. Ancak, ceza hukukuna dair temel bilgilere sahip olmanın, özellikle bir kamu görevlisinin mesleki yaşamında ve kariyerinde de, kanımızca büyük bir önem taşıdığı unutulmamalıdır. Hatta kolaylıkla denebilir ki, temel ceza hukuku bilgisi aynı zamanda bir hayat bilgisidir ve her insanın, gündelik yaşamında da ihtiyaç duyacağı ve ona birçok avantajlar sağlayacak önemli ve temel bir bilgi alanıdır.
Bu kitaba ilişkin sorularınızı pegem@pegem.net adresine e-posta yoluyla ya da 0538 594 92 40 numarasına WhatsApp üzerinden iletmeniz yeterli olacaktır. Bu kitabın oluşumunda ve sizlere ulaşmasında katkısı bulunanlara teşekkürlerimizi sunar, okurlarımıza başarı ve kolaylıklar dileriz …
PEGEM Akademi
 

KPSS A Grubu Ceza Hukuku Konu Anlatımlı isimli 472 sayfadan oluşan kitap ; Komisyon tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 21.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

KPSS A Grubu Ceza Hukuku Konu Anlatımlı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.