Küçük Baldız pdf indir

tarafından
5
Küçük Baldız pdf indir

1956 yılında Sinop’ta; ilkbahar sonu, yaz başı gibi bir zaman diliminde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde, Lise öğrenimini Kastamonu Göl ve Sinop Kız Öğretmen Okulunda tamamladı. (1976)
Giresun Eğitim Enstitüsünü (1979) bitirdikten sonra yurdun muhtelif yerlerinde sınıf öğretmeni ve yönetici olarak çalıştı. 2004 yılı ağustos ayında kendi isteği ile emekli oldu…
İki binli yılların başında (şubat-haziran) günlük tuttu.  İki bin on altı yılından itibaren de şiirler, makaleler, öyküler, denemeler, kısa romanlar yazmaya başladı.  Bazı yazıları ulusal ve yerel basında yayımlandı…
2017-2020 yılları arasında yaklaşık dört yıl, Köy Enstitülerini araştırdı. Bu araştırma sonucunda          ‘’ANADULU’DA EĞİTİM GÜNEŞİ’’ ve ‘’BİR YOLUNU BULMUŞTUK…’’ adlı, Köy Enstitülerini şiirsel bir dille anlatmaya çalıştığı iki kitap hazırladı. Bu kitaplar 2020 yılında okuyucularıyla buluştu.
’KÜÇÜK BALDIZ’’ yazarın 11. kitabı olup; öykü, şiir, makale, roman çalışmalarına devam etmektedir…
 

Küçük Baldız isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Salih Koç tarafından yazılmış ve TUNÇ YAYINCILIK yayınevinin 20.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Küçük Baldız pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.