Küçük Bir Ölüm İbnü’l-Arabî’nin Hayatı pdf indir

tarafından
5
Küçük Bir Ölüm  İbnü’l-Arabî’nin Hayatı pdf indir

Hayatı ve düşünceleri hem Doğu’da hem de Batı’da her kesimden pek çok kişiyi etkileyen büyük sufi İbnü’l-Arabî, 12. yüzyılda Endülüs’te doğdu. Binlerce kilometre yol katederek Azerbaycan, Fas, Mısır, Hicaz, Suriye, Irak ve Türkiye’den geçerek hem fiziksel hem de ruhsal bir keşif yolculuğuna çıktı. Zira mümin her zaman seyahat eder, bütün varoluş bir yolculuktur. Çağının güzelliklerine ve zalimliklerine tanıklık etti, dört imparatorluğun siyasi yönetimine maruz kaldı. İçsel çalkantılarla mücadele etti, nihayetinde “ben”ine karşı hiçbir arzusu kalmadı.
 
Muhammed Hasan Alvân’ın ödüllü romanı Küçük Bir Ölüm, ete kemiğe bürünmüş bir insan olarak İbnü’l-Arabî’nin hayatının izini sürüyor. Onu ana rahminden çekip alan elin, kalbini işaret ederek, “Bunu temizle,” öğüdünün peşinde bir hayat… Kitabın adı ise ilahi emrin kutbu, zamanın gavsı, Hakk’ın aynası, feyzin kıstası İbnü’l-Arabî’nin bir sözüne atıf yapıyor:
 
Aşk, küçük bir ölümdür.
 

Küçük Bir Ölüm İbnü’l-Arabî’nin Hayatı isimli 528 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Hasan Alvân tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 13.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Küçük Bir Ölüm İbnü’l-Arabî’nin Hayatı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.