Kudüs Hikaye ve Etkinlik Seti pdf indir

tarafından
25
Kudüs Hikaye ve Etkinlik Seti pdf indir

1-İsra ve Mirac-1
Küçük Sıddık, okul bahçesindeki eski meşe ağacına yaslanmış ağlıyordu. Sınıf Öğretmeni Burak onu gördü ve yanına gelerek:
“Söyle bakalım küçük Sıddık, seni böyle ağlatan sebep nedir?” diye sordu.
Sıddık, yaşlı gözlerle hafifçe doğruldu:
2-İsra ve Mirac-2
Kudüs’e daha önce gitmiş olan kişiler Sevgili peygamberimizi küçük düşürmek için, “Madem öyle kaç penceresi, kaç kapısı vardır?” gibilerinden sorular sormaya başlarlar.
Sevgili peygamberimiz sorulan tüm soruları bir bir cevapladı.
3-Marangoz Ustası-1
Selahattin ve arkadaşları parka gitmişilerdi. Selahattin, arkadaşları ile futbol oynayacağı için çok mutluydu. Çünkü uzun süredir pandemi yüzünden arkadaşları ile beraber parkta futbol oynayamamışlardı.
4-Marangoz Ustası-2
Aksa’nın bahçelerinde oynamak, koşuşturmak ve yorulduklarında akan çeşmelerinden doya doya su içmek müthiş keyif vericiymiş. Çocuklar Aksa’nın çeşmelerinden abdest almayı ve orada namaz kılmayı eğlenceli bir oyun gibi severek öğrenirlermiş.
5-Ömer’in Bisikleti-1
Ömer’in on bir yaşına girmesine sadece bir gün kalmıştı. O kadar mutluydu ki çabucak saatlerin geçmesini ve doğum gününün gelmesini dört gözle bekliyordu.
Çünkü Ömer artık on bir yaşına girecek ve babasının kendisine söz verdiği ve çok istediği iki tekerlekli mavi bisikletine kavuşacaktı.
6-Ömer’in Bisikleti-2
Patrik Sofranyus ve etrafındaki insanlar hemen devenin üzerinde bulunan köleye doğru gittiler. Çünkü onu Hz. Ömer sanmışlardı. Köle onları görünce utandı ve hemen deveden yere indi. Gelenlere kendisinin hizmetçi, yaya olan kişinin ise Hz. Ömer olduğunu söyledi.
7-Boyalarımla Filistin-1
Babamla birlikte geçirdiğim vakitler benim için her zaman hem eğlenceli hem de bana inanılmaz mutluluk veriyordu.
 Günlerce süren seyahatleri için babam evden her ayrıldığında benim için iliklerime kadar hissettiğim özlem dolu vakitler demekti.
8-Boyalarımla Filistin-2
Senin yaşında bir kızın Mescid-i Aksa’yı öğrenmesi, sevmesi ve merak etmesi çok güzel. İstediğin boyayı seçebilirsin. Bu sefer benden sana boyalar Mescid-i Aksa için hediye olsun.
-Gerek yoktu ama çok teşekkür ediyorum Reşat abi.
9-Boyama Kitabı
10-Mescid-i Aksa Yapboz
12-Namaz Kılan Çocuk Yapbozu
 

Kudüs Hikaye ve Etkinlik Seti isimli sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve AKSA ÇOCUK yayınevinin 24.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Kudüs Hikaye ve Etkinlik Seti pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.