Kül Özü pdf indir

Kül Özü pdf indir

Külözü mahlaslı şair Naciye Asabi, Çorum’un Altınbaş köyündendir. Şiirlerini hem halk şiiri, hem de serbest tarzda yazmaktadır.
 « Kül Özü » adlı kitap Naciye Asabi’nin ilk kitabıdır. Herşeyin bir ilki ve başlangıcı vardır. Naciye Hanım da şiir alanıda ilk eseri bu kitap olmuştur. Kendi ifadesiyle on yıldır şiir yazmaktadır. Henüz şiir ortaya koymadan ve şiir yazma denemeleri gerçekleştirmeden önce, çocukluğundan başlama üzere çevresinde halk ozanlarını, âşıkları dinlemiş ve çeşitli şiir kitapları okumuştur. Şiire, özellikle halk şiirine yatkınlığı yeni değildir.
Şiirleri henüz, saf, nahif, samimi ve süsten uzaktır. O içinden geldiği gibi şiirlerini söylemekte ve yazmaktadır. Bu hali, riyasız, yalansız ve her türlü katışımsız şiirler ortaya koymasına neden olmaktadır.
 

Kül Özü isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Naciye Asabi tarafından yazılmış ve KÜLTÜR AJANS yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çatlak İsyanı pdf indir başlıklı makalemizde Çatlak İsyanı indir, Çatlak İsyanı oku ve Çatlak İsyanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kül Özü pdf indir - indir