Küp: Bulmacalarla Dolu Bir Hayat pdf indir

tarafından
6
Küp: Bulmacalarla Dolu Bir Hayat pdf indir

Küp, gezegenimizin en ikonik bulmacası olan Rubik Küpü’nün inzivadaki mucidi Ernő Rubik’ten öğrendiklerine, merakına ve keşiflerine dair benzersiz bir ilk kitap.
 
Ernő Rubik bulmacalara gönlünü kaptırdığında henüz bir çocuktu. Zaman içerisinde bulmacaların insanların odaklanmasını, merak duygusunu, keşifçi ruhunu geliştirdiğini de fark etti. İcat edildiği 1974’ten bugüne tüm dünyayı saran ve popüler kültürün ayrılmaz bir öğesi hâline gelen küp de onun için yalnızca bir bulmaca değil, aynı zamanda bir yaratıcılık makinesiydi.
 
Küp’te Rubik yalnızca bu büyülü bulmacayı yaratma macerasını değil, her daim amatör bir ruha sahip olmanın sırlarını da açıklıyor, bir yandan da keşif süreci olmaksızın sorunların çözülemezliğini tartışıyor. Küp, yalnızca bu bilge ve mütevazı mucidin zihnine değil, bulmacanın kendisine de doğrudan bir bakış sunuyor.
 
“Dünyanın en popüler bulmacasının yükselişine dair eşsiz bir kitap. Küp yalnızca bir anı kitabı değil, yaratıcısının icadıyla ilişkisini de anlatan bir tarihçe.” –Financial Times
 

Küp: Bulmacalarla Dolu Bir Hayat isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Erno Rubik tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 03.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı Atasözleri: Şinasi’nin Hikmetli Hükümlerini Tasvir (Durub-I Emsal-I Osmaniye: Şinasi Hikemiyatının Ahkamı -Tasvir-) (Günümüz Türkçesiyle) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir başlıklı makalemizde Osmanlı Atasözleri: Şinasi’nin Hikmetli Hükümlerini Tasvir (Durub-I Emsal-I Osmaniye: Şinasi Hikemiyatının Ahkamı -Tasvir-) (Günümüz Türkçesiyle) (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Osmanlı Atasözleri: Şinasi’nin Hikmetli Hükümlerini Tasvir (Durub-I Emsal-I Osmaniye: Şinasi Hikemiyatının Ahkamı -Tasvir-) (Günümüz Türkçesiyle) (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Osmanlı Atasözleri: Şinasi’nin Hikmetli Hükümlerini Tasvir (Durub-I Emsal-I Osmaniye: Şinasi Hikemiyatının Ahkamı -Tasvir-) (Günümüz Türkçesiyle) (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Küp: Bulmacalarla Dolu Bir Hayat pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.