Kur’anî Algılar pdf indir

tarafından
8
Kur’anî Algılar pdf indir

Azizlerim! Ayakları sürçenlerin bir çoğunun ayaklarının sürçmesine, din ve islami öğreti alanında gerekli tefekkür etmemeleri ve meseleyi basite indirgemeleri neden olmuştur, dillerinde bir takım slogan ve duygular mevcuttu, ama bu yüreklerine işlememişti. Nitekim geçmişte oldukça ateşli, hızlı ve coşkulu olan bir çoklarının, daha sonra 180 derece dönüş yaptıklarına tanık olmuşuzdur. Bunun nedeni ise derin düşünmemiş olmalarıdır. Elbette bu sadece faktörlerden biridir. Faktörlerden bir diğeri de şehvetler, dünya sevgisi ve benzeri şeylerdir; bu meseleler derinliğe dalanları bile saptırabilmektedir. Bu derinliği insanın inancında, insanın düşünce ilkesinde ve insanın iman ve ruhunda oluşturan hususlardan biri de, Kur’an-ı Kerim’le ünsiyet kurmaktır. Bu bakımdan insan, hayatında kesin olarak Kur’an üzerinde tefekkür etmeli ve Kur’an’ın aklından silinmesine müsade etmemelidir.
 
Sizler Kur’an-I Kerim’le düşüp kalktığınız her defasında cehalet perdelerinizden bir perde kalkar, yüreğinizde nur çeşmelerinden bir çeşme feveran etmeye, akmaya başlar. Kur’an’la ünsiyet, Kur’an’la bir arada olmak, Kur’an’I idrak etmek, Kur’an üzerinde tefekkür etmek, tüm bunlar gereklidir.
 

Kur’anî Algılar isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve TESNİM YAYINLARI yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tevhid ve Şirkin Güncel Yansımaları pdf indir başlıklı makalemizde Tevhid ve Şirkin Güncel Yansımaları indir, Tevhid ve Şirkin Güncel Yansımaları oku ve Tevhid ve Şirkin Güncel Yansımaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’anî Algılar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.