Kur’an’da Peygamber Kıssaları Hz. Adem’den Hz. İsa’ya pdf indir

tarafından
21
Kur’an’da Peygamber Kıssaları  Hz. Adem’den Hz. İsa’ya pdf indir

Allah (c.c.) her kavme peygamber gönderdiğini belirtmekte ancak bizlere sadece bazılarının kıssalarını anlattığını ifade etmektedir. Allah (c.c.) Kur’an’da insanların öğüt alması için gerekli olan bütün açıklamayı yaptığını belirtmektedir.

Peygamberlerin kıssaları da bu amaca binaen anlatılmaktadır. Öncelikle Peygamber kıssalarının parça parça anlatılma sebebi iman edenlerin kalplerinin sabit kılınması için olduğu beyan edilmektedir. Ayrıca insanların Kur’an’ı daha kolay/iyi anlamaları için kıssaların anlatıldığı ifade edilmektedir. Bununla birlikte Allah c.c. Peygamberleri insanlara örnek olmaları için seçtiğini yani peygamberlerin Allahın seçkin kulları olduğunu ve onlara hidayet ettiğini insanların da hidayet yolunu tutmaları için bu peygamberlere tabi olmaları gerektiğini ifade etmektedir. Bunun için Allah (c.c.) Kuranda 28. Peygamberi anlatmaktadır.
 

Kur’an’da Peygamber Kıssaları
Hz. Adem’den Hz. İsa’ya isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Hocaoğlu tarafından yazılmış ve HÜNER YAYINEVİ yayınevinin 17.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ahlak pdf indir başlıklı makalemizde Ahlak indir, Ahlak oku ve Ahlak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an’da Peygamber Kıssaları Hz. Adem’den Hz. İsa’ya pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.