Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Kıssaları pdf indir

Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Kıssaları pdf indir

Rabbimiz olan Allah her kavme peygamber gönderdiğini belirtmekte ancak bizlere sadece bazılarının kıssalarını anlattığını ifade etmektedir. Rabbimiz Kur’an’da insanların öğüt alması için gerekli olan bütün açıklamayı yaptığını belirtmektedir.
Peygamberlerin kıssaları da bu amaca binaen anlatılmaktadır. Öncelikle Peygamber kıssalarının parça parça anlatılma sebebi iman edenlerin kalplerinin sabit kılınması için olduğu beyan edilmektedir. Ayrıca insanların Kur’an’ı daha kolay ve iyi anlamaları için kıssaların anlatıldığı ifade edilmektedir
 
Romalılar, Perslerle girdiği savaşta yenilmişlerdi.
Bizans İmparatorluğu’nun parçalanması kesin olarak yakın görünüyordu. Hz.Peygamber’in etrafındaki bir avuç mümin, Îsevî olan kendileri gibi tek Allah’a inanan Bizanslıların kesin hezimete uğramaları ihtimalinden dolayı ümitsizliğe kapılmışlardı. Müşrik Kureyşliler ise Perslere sempati besliyorlar ve onların üstünlük sağlamasının, tek ilâh fikrine karşı muhaliflerinin güçlendireceğini ümit ediyorlardı.
        
Peygamberimiz Bizans’ın birkaç yıl içinde galip geleceğini haber veren âyetleri tebliğ etti. Müşrikler bunu alaya aldılar. Kur’ân’ın bu haberinden kısa bir süre sonra durum Bizanslılar lehine değişti. Pers ordusu Bizanslılar tarafından tam bir bozguna uğratıldı. Rûm sûresinde bu olay anlatılmaktadır. Güven ve Huzurun ancak Rabbimize iman edip Peygamberime tabi olup yolundan ayrılmamakta gizlidir. Huzurlu okumalar temenni ediyoruz.
 

Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Kıssaları isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Kaleli tarafından yazılmış ve CAĞALOĞLU YAYINEVİ yayınevinin 24.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hikem-i Ataiyye Şerhi pdf indir başlıklı makalemizde Hikem-i Ataiyye Şerhi indir, Hikem-i Ataiyye Şerhi oku ve Hikem-i Ataiyye Şerhi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’de Peygamber Kıssaları pdf indir - indir