Kur’an-ı Kerim’i Okuma Edepleri pdf indir

tarafından
8
Kur’an-ı Kerim’i Okuma Edepleri pdf indir

Öyle ki; Yüce kitabımız olan Kur’an Kerim de bulunan Kıssa ve haberler vesilesi ile tefekkür edip akledenler için ibret alma yolu onlara açılmış ve genişlemiştir. Yine yüce Kitabımız da yer alan hükümler vesilesi ile dosdoğru yolda nasıl yol alınabileceği herkese açıkça beyan edilmiştir. O kitap ki helal ve haramın arasını ayırdı. Bu cihetten Kur’an ziyâ ve nurdur. Bu kitapta biz insanlar için gurur ve kibir gibi kalplerde bulunan manevi hastalıklardan kurtulmanın yolları ve bunların şifası vardır. Böylesi yüce kitaba muhalefet eden kişiyi Allah-u Teâlâ helak eder. İlmi bu kitap dışında bir yerde arayan kişiyi Allah-u Teâlâ (bu kişi delalet yolunu tercih ettiği için) dalalete sürükler(yolunu açar). Bu kitap Allah-u Teâlâ ’nın kopmaz bir ipi, apaçık bir nurudur. Bu kitabın az çok, büyük küçük her şeyi kapsamasındandır ki acîb, ğarib, aklın anlamakta zorluk çektiği hikmetleri hiç bitmez. Bu kitapta bulunan faydaları kapsayacak bir sınırlandırma yapmak hiçbir zaman mümkün olmamış olup çok defa farklı kişiler tarafından okunmuş olması bu kitabı eskitmemiştir.
 

Kur’an-ı Kerim’i Okuma Edepleri isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; İmam Gazali tarafından yazılmış ve İTİSAM YAYINLARI yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orta Asya ve Kafkasya’da İslami Yenilenme pdf indir başlıklı makalemizde Orta Asya ve Kafkasya’da İslami Yenilenme indir, Orta Asya ve Kafkasya’da İslami Yenilenme oku ve Orta Asya ve Kafkasya’da İslami Yenilenme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’i Okuma Edepleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.