Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama Kılavuzu pdf indir

Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama Kılavuzu pdf indir

“Kim Rahman’ın uyarı dolu mesajı Kuran’a umursamaz bir tavırla yaklaşırsa şeytan onun ayrılmaz bir arkadaşı yoldaşı olur.”
Zuhruf Sûresi – 36
 
“Şeytanlar onları doğru yoldan saptırır ama onlar kendilerini hala doğru yolda sanırlar.”
Zuhruf Süresi – 37
 
Kültürleşmiş İslam doğru insan yetiştirmekten fersah fersah uzaklaşmıştır. Gerçek İslam yani gerçek din Kur’an ayetleriyle barışık olandır. Kur’an’ın kendisidir. Ona uymayan tüm görüşler; adı ne olursa olsun, kim tarafından söylenmiş olursa olsun, kim tarafından yazılmış olursa olsun gerçeği ifade etmez. İçinde doğrular barındırsa bile mutlak (koşulsuz) olarak kabul edilemez. Hiçbir beşer görüşü mutlaklaştırılamaz. Kur’an’ın dışında kalan kaynakların hepsinin doğruluğunu test edeceğimiz tek kaynak Rabbimizin Kitabı Kur’an’ı Kerim olmalıdır. Ondan başka mihenk taşımız yoktur. Ancak bu kaynaktan neşet eden güvenilirliği onaylanmış bilgiler insanda değişiklik meydana getirebilir.
 

Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama Kılavuzu isimli 199 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Karahisar tarafından yazılmış ve ÇIRA YAYINLARI yayınevinin 14.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dua (Evrad-ı Şerîfe) Rahle Boy Arapça+Türkçe (Yeşil) pdf indir başlıklı makalemizde Dua (Evrad-ı Şerîfe) Rahle Boy Arapça+Türkçe (Yeşil) indir, Dua (Evrad-ı Şerîfe) Rahle Boy Arapça+Türkçe (Yeşil) oku ve Dua (Evrad-ı Şerîfe) Rahle Boy Arapça+Türkçe (Yeşil) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’i Okuma ve Anlama Kılavuzu pdf indir - indir