Kur’an-ı Kerim Meali Anlam ve Yorum Merkezli Çeviri (Büyük Boy) pdf indir

tarafından
25
Kur’an-ı Kerim Meali Anlam ve Yorum Merkezli Çeviri (Büyük Boy) pdf indir

Bize göre yorumdan arındırılmış bir Kur’an çevirisi imkân dâhilinde değildir. Bu yüzdendir ki meal çalışmamızda Kur’an’da “ne dendiği”nden (lafız ve mantûk) ziyade “ne denmek istendiği”ni (mana ve mefhum) aktarmaya çalıştık. Dolayısıyla kaynak metinden ziyade amaç metne yönelen işlevselci çeviri kuramından hareketle anlam merkezli tercüme (tefsirî tercüme) tekniğini esas aldık. Ancak bu noktada kişisel kanaatimize veya modern zamanlarda yaygın ve yerleşik kabul gören anlayışlara itibar etmek yerine Kur’an’ın vahyedildiği döneme oldukça yakın zamanlara tanıklık eden müfessirlerin görüşlerine mutlak önem ve öncelik atfettik.
 

Kur’an-ı Kerim Meali Anlam ve Yorum Merkezli Çeviri (Büyük Boy) isimli 696 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mustafa Öztürk tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 12.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Vuslat Sevinci pdf indir başlıklı makalemizde Vuslat Sevinci indir, Vuslat Sevinci oku ve Vuslat Sevinci pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim Meali Anlam ve Yorum Merkezli Çeviri (Büyük Boy) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.