Kuramdan Uygulamaya Türkçenin Belirteç Tümcecikleri ve Yabancı Dil Olarak Öğretimi pdf indir

tarafından
5
Kuramdan Uygulamaya Türkçenin Belirteç Tümcecikleri ve Yabancı Dil Olarak Öğretimi pdf indir

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi ülkemizde uzun yıllardır yapılmaktadır. Son yıllarda yabancı dil olarak Türkçe öğretimi pek çok üniversi-tenin bünyesinde Türkçe öğretim birimleri ve merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu birimler ve merkezler için Türk ve yabancı öğretim elemanı yetiştirmek amacıyla üniversitelerde yabancı dil olarak Türkçe yüksek lisans ve doktora programları yaygınlaşmıştır. Bunlara bağlı olarak da yabancı dil olarak Türkçe öğretimiyle ilgili çalışmalar ve araştırmalar da hız kazanmıştır. Birçoğunun alandaki gereksinimlere yönelik olarak yapıldığı gözlemlenen bu çalışmaların yabancı dil olarak Türkçe öğretimine katkıları da giderek artmaktadır. Buna rağmen dilbilgisinin nasıl öğretilmesi gerektiğine, nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin sorunların devam ettiği gözlenmektedir. Günümüzde dil öğretimi konusunda değişik bakış açıları, değişik yöntemler olduğu için bu durum son derece normaldir. Yabancı dil olarak Türkçe dilbilgisi öğretimi ülkemizde genellikle biçim odaklı, bağ-lamdan kopuk, sözcük ve tümce tabanlı, bir başka deyişle dil düzeyinde yapılmaktadır. Oysa günümüz dil öğretimleri söz ve söylem ya da kullanım çerçevesini temel almaktadır. Bu nedenle öğrencilerin iletişimsel edinçlerini geliştirmede bağlam ile ilişki kuran dilbilgisi derslerinin çok önemli bir yeri vardır.
 

Kuramdan Uygulamaya Türkçenin Belirteç Tümcecikleri ve Yabancı Dil Olarak Öğretimi isimli 358 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Söz Medeniyeti Şiirleri pdf indir başlıklı makalemizde Söz Medeniyeti Şiirleri indir, Söz Medeniyeti Şiirleri oku ve Söz Medeniyeti Şiirleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuramdan Uygulamaya Türkçenin Belirteç Tümcecikleri ve Yabancı Dil Olarak Öğretimi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.