Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 1 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf indir

tarafından
7
Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 1 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf indir

Kitap, Kur’an’ın iyileştiren bitkilerini tanımlayarak kimyasal içeriklerini, etkilerini ve kullanışlarını ayrıntılı olarak açıklamaktadır.
 
Bitkilerin bilimsel adları, botanik özellikleri resimlerle tanımlanmış ve diğer adları da açıklanmıştır.  Bitkilerin içerdiği bitki kimyasalları, bitkinin değişik kısımlarında toplama zamanına göre farklı olabildiği gibi bitkilerin yetiştiği yer, toprak, iklim, kültür şartları ve kimyasal ırklar gibi çeşitli nedenlerle değişebilmektedir. Bu nedenle bitkilerin farklı kısımlarının içerdiği bitki kimyasalları ayrıntılı bir şekilde gruplandırılarak açıklanmıştır.
 
Bitkilerin farklı kısımlarının değişik çözücülerle hazırlanan özütlerin ve etken bileşiklerin kalp damar, kanser, şeker, yüksek tansiyon gibi değişik hastalıklar üzerindeki biyolojik etkileri yanında ömrü uzatıcı etkisi de derinlemesine ve ayrıntılı bir şekilde etki mekanizmalarıyla açıklanmıştır.
 
 Bitkilerin değişik kısımları ve ürünleri geleneksel halk ilacı olarak kullanışları kapsamlı olarak anlatılmıştır. Dozaj, biyoyararlanım, güvenirlik, yan etki, zehirli olma durumu ve ilaç-bitki etkileşimleri gibi konular açıklanmıştır.
 
Kitap, Kur’an’ın iyileştiren bitkilerinin ve bitkisel ürünlerinin tanıtılması, bitkilerle tedavide (fitoterapide)  bitkilerin, bitki özütlerinin ve etken bileşiklerin değişik etkileri ve kullanıma ilişkin ayrıntılı, pratik ve araştırmaya dayalı bir yaklaşım sunmaktadır.
 
 I. ve II. cilt kitap baştan sona yaklaşık 3500 kaynak kullanılarak hazırlanmıştır. Bu kitap, Kur’an’ın iyileştiren bitkilerini tanımak isteyenlere, bitkilerle tedavi ile ilgilenenlere ve bu konulara ilgi duyan herkes için kaynak bir eserdir.
 
 

Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 1 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı isimli 596 sayfadan oluşan kitap ; M.Koray Sakar tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) indir, Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) oku ve Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuranın İyileştiren Bitkileri Cilt 1 / Tanım, Kimyasal İçeriği, Etkisi ve Kullanışı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.