Kutuz Hoca’nın Hatıraları pdf indir

tarafından
5
Kutuz Hoca’nın Hatıraları pdf indir

Cumhuriyet devrinde yaşamış, medrese eğitimi almış, dini hizmetlerde bulunmuş hocaların ve şeyhlerin kalemlerinden çıkma hatırat ve hal tercümesi kitapları yok denecek kadar az. Bu nedret, laiklik anlayışı ve uygulamaları başta olmak üzere Cumhuriyet inkılaplarının ve ideolojisinin hocalar, şeyhler ve onların etrafında kümelenen insanlar tarafından nasıl anlaşıldığı, hangi argümanlarla meşrulaştırıldığı, ne tür karşı veya paralel tepkiler gösterildiği, din eğitimi kademelerinin kimler vasıtasıyla ve hangi şartlarda verildiği meselelerini anlamamızı güçleştiriyor.
 

Kutuz Hoca’nın Hatıraları isimli 350 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 03.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname pdf indir başlıklı makalemizde Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname indir, Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname oku ve Serrac-Zade Hasan Hatif Manzum Seyahatname pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kutuz Hoca’nın Hatıraları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.