Kuzey Afrika’da Hadis pdf indir

tarafından
12
Kuzey Afrika’da Hadis pdf indir

Bu çalışmada Senûsî’nin, yaşadığı coğrafyada ve İslam âleminde miras bıraktığı ilmî ve tecrübî külliyatının tespitini yapmak, metot ve yöntemini belirlemek, böylece tarihî bir kişilik olarak görüş ve yaklaşımlarını ilmî bir çalışma ile ortaya koymak amaçlanmıştır. Senûsî’nin, Cezayir, Tunus, Mağrib, Libya, Mısır, Hicaz gibi pek çok yerde yaşamış, böylece dönemindeki siyasî, fikrî ve ilmî atmosferden de etkilenmiştir. Nitekim onun bu yolculukları ve intikalleri, dönemindeki kaynaklara ulaşmasına, bu ülkelerdeki âlim ve şeyhlerle görüşmesine ve bütün bu bölgelere hükmeden Osmanlı Devleti ile bir bağ kurmasına vesile olmuştur. Fikirlerinin oluşumunda, bu seyahat ve tecrübelerinin etkisi büyük olmuştur. Nihayetinde Senûsî’nin, hadis ilmindeki yerinin tespit edilmesi hedeflenmiştir.
 

Kuzey Afrika’da Hadis isimli 286 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve FECR YAYINEVİ yayınevinin 07.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gunyet’üt Talibin pdf indir başlıklı makalemizde Gunyet’üt Talibin indir, Gunyet’üt Talibin oku ve Gunyet’üt Talibin pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuzey Afrika’da Hadis pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.