Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temel Eğitim Programı Geliştirme Süreci pdf indir

tarafından
5
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temel Eğitim Programı Geliştirme Süreci pdf indir

Her kitapta ön söz bulunur, nedense büyük uğraşlar sonunda ortaya çıktıktan sonra son söz yazılması düşünülmez. Rahmetli Prof. Dr. Bozkurt Güvenç hocam bir kitapta sözün sonuna da yer verilmesi gerekir derdi. Bu beni çok etkilemişti. Bu belirlemeden hareket ederek görüşlerimi kısaca belirtmek isterim.

Bu kitapta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temel eğitim programı geliştirilmesi sürecinde, ulusal düzeyde bir eğitim programının nasıl geliştirildiği adım adım açıklanmaktadır. Kitabın bölümleri incelendiğinde, bu bölümlerin program geliştirme süreçlerine uygun olarak adlandırıldığı gözlenmektedir. Yazarlar, ulusal düzeyde bir temel eğitim programı geliştirme sürecinde yaşanan olgu ve olayları olabildiğince nesnel bir biçimde yansıtmaya çalışmışlardır. Bu bağlamda kuram ve uygulama arasında oluşabilecek sorunlar, farklılıklar, boşluklar okuyucular tarafından da değerlendirilebilir.

Kitabın eğitimde program geliştirme alanında çalışan kişilere, özellikle uygulamada ortaya çıkan sorunlar çerçevesinde yol gösterici nitelikte olduğu söylenebilir.
Emeği geçen meslektaşlarımı kutlamak isterim.

Prof. Dr. Özcan DEMİREL
 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temel Eğitim Programı Geliştirme Süreci isimli 308 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Pehlivan tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 02.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temel Eğitim Programı Geliştirme Süreci pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.