Laurus Arseni’nin Dört Yaşamı pdf indir

tarafından
6
Laurus  Arseni’nin Dört Yaşamı  pdf indir

Laurus, 15. yüzyıl Rusya’sında bir köy şifacısı olan Arseni’nin kefaret arayışıyla geçen dört yaşamının romanıdır; mistik bir seyahatin günlüğüdür. Vebayla savaşan halkının hizmetinde yoksunluk ve zorlukla geçen yolculuğunda çağları ve ülkeleri aşar Arseni. Zamana ve mekâna yayılan yalnızca bu masal değil, onun mucizevi iyileştirme gücüdür. Ortaçağ kışlarından 20. yüzyıl kehanetlerine doğru sürüklenirken, ilkbaharda karlar eridiğinde unuttuğumuz bir eşya gibi eski bir dille karşılaşırız.
 
Ortaçağ tarihi ve bilimi konusunda uzman olan Yevgeni Vodolazkin, tarihsel bir gerçeği postmodern bir mekânın fantezisiyle birleştiriyor. Aşk uğruna adanışın ve fedakârlığın evrenselliğini sürükleyici enerjisiyle yazıyor. Ortaçağ metinlerinin arkaik sözcüklerini, İncil alıntılarını ve Eski Rus dilini modern kelimelerle olağanüstü biçimde harmanlıyor.
 
Laurus, yazarına beş ödül kazandırmıştır.
 

Laurus
Arseni’nin Dört Yaşamı isimli 444 sayfadan oluşan kitap ; Ali Rıza Dırık tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 28.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Satır Aralarında Buluşalım (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde Satır Aralarında Buluşalım (Ciltli) indir, Satır Aralarında Buluşalım (Ciltli) oku ve Satır Aralarında Buluşalım (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Laurus Arseni’nin Dört Yaşamı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.