Leonardo da Vinci Şifresini Kim Kırabilir? pdf indir

tarafından
6
Leonardo da Vinci Şifresini Kim Kırabilir? pdf indir
“Klişeleşme eğilimindeki ‘Rönesans insanı’ terimine tarihte gerçekten layık biri varsa o da Leonardo da Vinci’dir.”
O, kitabı sadece seçkin bir azınlığın gördüğü bir çağda doğdu ama insan bilgisinin o dönemde içinden çıkılamaz çoğu alanı hakkında akıl yürüttü. Günümüzdeki büyük şöhretinin sebebi, sayısız yeteneğe ve uğraş alanına sahip olmasına karşın, sanat eserlerinden kaynaklanır. Louvre Müzesi’ndeki Mona Lisa her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi boşuna çekmiyor ve çizimleri ile diğer resimleri de bu eseri kadar ünü hak etmiştir. Ancak çizdikleri yakından incelendiğinde, bunlar ansızın Leonardo’nun başka bir yönünü gözler önüne serer: Onun muhteşem bilimsel kavrayış yeteneği.
Leonardo da Vinci’nin çocukluğundaki yoksunluklarını, eşcinselliğini, Machiavelli’den Cesare Borgia’ya kadar çağdaşlarıyla olan ilişkilerini ve renkli özel yaşamını bilimsel araştırma tarihinin ilk örnekleriyle harmanlayan Michael White, bu şaşırtıcı dehanın yeniden değerlendirilmesine yönelik baştan çıkarıcı iddialar ortaya atıyor.
 

 

Leonardo da Vinci Şifresini Kim Kırabilir? isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; Thomas Brezina tarafından yazılmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 10.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Leonardo da Vinci Şifresini Kim Kırabilir? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.