Lezbiyen Feministlerin Feminist Düşünceleri ve Toplulukları pdf indir

tarafından
32
Lezbiyen Feministlerin Feminist Düşünceleri ve Toplulukları pdf indir

Lezbiyen feminist bilgi ya da lezbiyen feminizm deneyimleri, herkes için farklılık gösterebildiği gibi, her ülkenin kültürünün, yaşam koşullarının birbirinden farklı olmasından dolayı çeşitlidir. Bu kapsamda Türkiye’nin de tartıştığı ya da yoğunlaştığı konular kendine özgüdür. Lezbiyen feminizme dair literatür; Amerika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde pek çok çalışmayı bünyesinde barındırır. Oysa Türkiye’de lezbiyen feminizm literatürü yalnızca çevrimiçi yayımlanmış birkaç yazıdan ibarettir. Öte yandan 2020 yılı itibariyle, tarafımdan yapılan literatür taramasında Türkiye’deki lezbiyen feminizme dair akademik bir çalışmaya rastlanmamıştır. Bu yönden çalışma Türkiye’deki lezbiyen feminizmi araştıran ilk metin olma özelliği gösterir. Aynı zamanda bu çalışmanın bir keşif/ araştırma yazısı niteliğinde olduğu ve sonraki çalışmalara ışık tutabileceği söylenebilir.
 

Lezbiyen Feministlerin Feminist Düşünceleri ve Toplulukları isimli 245 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 26.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Toplumsal Etkileşim Toplumsal Güçler pdf indir başlıklı makalemizde Toplumsal Etkileşim Toplumsal Güçler indir, Toplumsal Etkileşim Toplumsal Güçler oku ve Toplumsal Etkileşim Toplumsal Güçler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Lezbiyen Feministlerin Feminist Düşünceleri ve Toplulukları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.